Webdesign & Branding

Freshform

#hueffm

Freshform to szybka i łatwa w obsłudze aplikacja, pozwalająca firmom zbierać adresy e-mail swoich klientów nawet bez połączenia z internetem. Aplikacja posiada intuicyjny kreator, dzięki któremu firma może stworzyć indywidualny formularz zapisu albo wesprzeć się jednym z gotowych szablonów.

Pomysłodawcą aplikacji jest Freshmail, który zaprosił nas do całościowej obsługi graficznej projektu. Naszym zadaniem było zaprojektowanie logo oraz interfejsu aplikacji jak również strony www. Głównym celem klienta było utrzymanie spójności warstwy graficznej z identyfikacją wizualną Freshmail'a.

Projektowanie rozpoczęliśmy od stworzenia logo. Przebudowaliśmy sygnet Freshmail'a pozbywając się koperty ze środka i umieściliśmy symboliczne nawiązanie do pola formularza. Dobierając kolorystykę przedstawiliśmy kilka propozycji i wspólnie z klientem zdecydowaliśmy się na turkusową barwę.

W dalszej części prac zajęliśmy się projektem interfejsu. Obsługa aplikacji miała być łatwa i intuicyjna aby mogła umożliwiać użytkownikowi szybkie stworzenie formularza. Ograniczyliśmy ilość kluczowych ekranów aby ścieżka kreatora była bardziej przystępna. Funkcje personalizujące zebraliśmy w jednym miejscu i przedstawiliśmy za pomocą pojawiających się apli. Dodatkowo użyliśmy żółtej barwy Freshmail'a do komunikowania głównych akcji.

Końcowym zadaniem zlecenia był landing page. Projekt miał w czytelny i ciekawy sposób zobrazować działanie Freshform'a. Na podstawie konkretnych przykładów zaprezentowaliśmy możliwe zastosowanie aplikacji jak również zwróciliśmy uwagę na bogate możliwości personalizacji.

Klient:
Freshmail
Zakres prac:
Logo
Interfejs aplikacji
Strona www
Link:

Logo

Interfejs aplikacji

Strona www