Webdesign & Branding

Ael

#hueael

Ael jest start-up'em, który służy do wyszukiwania nieruchomości na rynku wtórnym i pierwotnym. Platforma za pomocą punktów na mapie prezentuje wynik wyszukiwania. Takie innowacyjne podejście, pozwala skoncentrować poszukiwania w obrębie wybranej lokalizacji, co jest częstym kryterium dla odwiedzających. Serwis wspiera też użytkowników w zorganizowaniu potrzebnych formalności. Interaktywny kreator pokazuje jakie dokumenty są potrzebne na każdym etapie kupona czy sprzedaży nieruchomości.

Ael zgłosił się do nas z potrzebą kompleksowej obsługi graficznej całej platformy. Do naszych zadań należało zaprojektowanie identyfikacji wizualnej, interfejsu aplikacji oraz strony www. Klient miał gotowy pomysł na logo oraz wybrany kolor wiodący. Zależało mu na minimalistycznej i nowoczesnej stylistyce, która odzwierciedli innowacyjne podejście aplikacji.

Projektując identyfikację skupiliśmy się na wszystkich oczekiwaniach klienta. Postanowiliśmy umieścić logo przy lewej krawędzi i stworzyć jego umowne przedłużenie, dodając cienki prostokąt przy prawej krawędzi. W rezultacie powstała przestrzeń gdzie mogliśmy zamieszać informacje. Dla spójnego efektu dostosowaliśmy stworzony motyw do wszystkich elementów identyfikacji. Zaprojektowaliśmy również księgę znaku, w której zebraliśmy wytyczne dotyczące używania logo.

Następnym zadaniem był projekt graficzny interfejsu platformy. Głównym wyzwaniem było utrzymanie transparentności kompozycji w stosunku do mapy, która była centralnym punktem panelu aplikacji. Sprawdzając kilka rozwiązań doszliśmy z klientem do wniosku, że najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem będzie umieszczanie funkcjonalności w bocznych panelach. Każdy z nich można w dowolnej chwili zwinąć, co daje łatwy dostęp do wyników wyszukiwania pokazanych na mapie. Ponadto w kreacji interfejsu zawarliśmy główny motyw graficzny identyfikacji.

Ostatnim etapem prac było zaprojektowanie strony www. Grafika witryny miała być spójna z pozostałymi materiałami, w intuicyjny sposób kierując użytkownika do aplikacji oraz czytelnie komunikować główne zalety platformy. W górnej części witryny, zaprojektowaliśmy duży formularz wyszukiwania z podstawowymi opcjami, niżej za pomocą ikony, pokazaliśmy najważniejsze korzyści dla sprzedających i kupujących.

Klient:
Ael
Zakres prac:
Identyfikacja wizualna
Księga znaku
Interfejs aplikacji
Strona www
Link:

Identyfikacja wizualna

Księga znaku

Strona www

Interfejs aplikacji

Elementy interfejsu